LU SP Kultūras un sporta virziens veido ne tikai jaunus, bet arī ikgadējus LU piederību veicinošus pasākumus. Lai piedalītos pasākumu organizēšanā, studentam nav obligāti jābūt LU SP vai FSP biedram, tomēr pieredze pasākumu veidošanā noteikti palīdzēs lielākajiem pasākumiem, piemēram "Aristoteļa" palīgi tiek piesaistīti katru gadu un palīgu meklēšana izsludināta sociālajos tīklos. 

1. Studentu svētki "Aristotelis"

Latvijas Universitātes jauno studentu svētki “Aristotelis” ir pasākums, ar kuru savas studiju gaitas iesāk ikkatrs LU students. Katru gadu pasākums norisinās septembra mēneša pirmajā svētdienā, tieši pirms pirmās studiju dienas jaunajā studiju gadā. 

“Aristotelis” savas gaitas sāk Doma laukumā, kur svinīgas uzrunas, dziesmas un LU orķestris iesilda studentus pirms lielā gājiena, kura laikā ar patriotiskiem saukļiem, plakātiem un citām izdarībām studenti parāda, ka pieder savai fakultātei un visai Latvijas Universitātei.

Svinīgajā daļā Doma laukumā Latvijas Universitātes studentus sveikuši gan Latvijas Valsts prezidenti – Vaira Vīķe-Freiberga un Valdis Zatlers, gan Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministri – Kārlis Šadurskis, Ina Druviete, Baiba Rivža, Tatjana Koķe, Mārīte Seile, kā arī Rīgas mēri – Jānis Birks un Nils Ušakovs.

"Aristoteļa" otrā daļa – svētku gājiens sākas Doma laukumā un skaļu ovāciju pavadīts virzās cauri Vecrīgai, līdz Alma mater Raiņa bulvārī. Pēc gājiena galvenajā LU ēkā studentus līdz pat lekciju rītam priecē Latvijā atzīti un mīlēti mūziķi. 

Jaunajiem studentiem acis jātur vaļā arī pirms paša Aristoteļa, jo kurš gan gribētu palaist garām Pirmsaristoteļus, kas tiek rīkoti katrā fakultātē atsevišķi. Pirmsaristoteļus rīko LU fakultāšu studentu pašpārvaldes jauno studentu satuvināšanai, kuru laikā ar dažādām spēlēm un konkursiem visi studējošie tiek sagatavoti Aristotelim un vēlāk kopīgi dodas uz Doma laukumu.

Vairāk par "Aristoteli": www.aristotelis.lv

2. LU Studentu sporta spēles

LU SP Sporta spēles tradicionāli ir viens no gada notikumiem Universitātes sporta vidē. Pavasara izskaņā Sporta spēles pulcē aktīvākos, lai pirms vasaras brīvsoļa iestāšanās pavadītu laiku kopā ar kursabiedriem, draugiem no LU un citām Latvijas augstskolām, pasniedzējiem. Sporta spēles kā tradīcija iedibinātas 2003. gadā, lai tieši pirms vasaras sesijas sākuma jūnijā popularizētu veselīgu un aktīvu dzīvesveidu. Sporta spēles ne tikai vieno, bet arī veicina komandas garu un veselīgu konkurenci. Interesenti aicināti veidot komandas 14–20 cilvēku sastāvā. Aktīva dzīvesveida veicināšanai komandām tiek piedāvāts izpausties plašā sportaveidu klāstā: volejbolā, futbolā, strītbolā, peintbolā, tautas bumbā, frisbijā, tenisā, kā arī virves vilkšanā, netradicionālās stafetēs, armreslingā un citos individuālajos izturības, spēka un veiklības uzdevumos. Sportisku sacensības garu uztur dīdžejs visu spēļu garumā! Sporta spēļu dalībniekiem tiek nodrošināta vieta telšu pilsētiņā un ēdināšana, kā arī medpersonāla pieejamība. Uzvarētāju komandas tiek priecētas ne vien ar spožiem kausiem un medaļām, bet arīdzan garšīgām un vērtīgām balvām no spēļu atbalstītājiem.

Spēļu jaunumiem vari sekot līdzi: www.facebook.com/sportaspeles

3. LU Studentu padomes "Gada balva"

Katru gadu Latvijas Universitātes Studentu padomes biedri, aktīvisti, vecbiedri, kā arī LU studenti, absolventi, pasniedzēji, darbinieki un atbilstītāji pulcējas LU SP Gada balvas ceremonijā, lai kopīgi atminētos gada lielākos notikumus Latvijas Universitātes studentu dzīvē. Gada balvā tiek apbalvoti tie, kas ir uzrīkojuši to vienu vislabāko pasākumu, darbojušies tai vienā vislabākajā fakultātes studentu pašpārvaldē vai vienā gadījumā sarūpējuši vislielāko neveiklību, kura bija tik izcili neveiksmīga, ka neatliek nekas cits, kā vien apbalvot.

Kas saņems balvas? Ja esi LU students vai darbinieks, to tu vari izlemt pats vai kopā ar saviem kolēģiem un pieteikt savu kandidātu kādā no 13 nominācijām, katru gadu nominācijas un elektroniskās pieteikumu anketas tiek publicētas gadabalva.lusp.lv

4. Rudens/pavasara talka

Rudens Rīgu un pārējo Latviju izrotā dažādās krāsās, tad tā ir zīme, ka tuvojas talka, kas ik gadu norisinās LU Botāniskajā dārzā! Pulcēšanās LU Botāniskajā dārzā, Kandavas ielā 2, parasti sākās plkst. 11.00, lai jau pēc rīta tējas un pāris sasildīšanās aktivitātēm varētu sākt sakopšanas darbus. Lielākoties trīs stundu laikā talciniekiem izdodas sagatavot LU Botānisko dārzu ziemas sezonai, vai pavasarī – vasaras sākumam. 

Kā jau zināms, tad patīkamo ar lietderīgo apvienot ir diezgan vienkārši un jautri, tāpēc studējošie līdzi ir aicināti ņemt draugus, lai izkustētos svaigā gaisā, atpūstos no ikdienas studiju dzīves un pavadītu laiku kopā ar citiem LU studentiem. Pēc sūrās talkošanas darītājus Padome atalgo ar garšīgu pikniku!

LU SP un Botāniskais dārzs talkās nodrošina: darba rīkus, cimdus un maisus, tēju, pikniku un foršas emocijas.

Nesenākā vēsturē, šo pasākumu kopīgi organizē LU SP, LU Absolventu klubs un LU SSK.

5. LU SP Motivācijas seminārs "Ledlauzis"

Latvijas Universitātes Studentu padome sākot ar 2018. gadu ik gadu aicina pirmkursniekus atklāt 'studentiju' LU SP Motivācijas seminārā "Ledlauzis". Semināra galvenais mērķis ​ir iepazīstināt pirmā kursa studentus ar pašpārvalžu (SP) sistēmu, LU SP iespējām un motivēt viņus darbam tālāk. Svarīgi, lai pēc semināra dalībnieki daudz labāk saprot kā notiek darbs SP, ir pirmās iemaņas un ir vēlme darboties SP un arī LU SP. ​Seminārā piedalās līdz 50 studentiem no visām 13 fakultātēm un tradicionāli norisinās oktobra sākumā.