2020. gadā tika parakstīta vienošanās par LU dienesta viesnīcu attīstību, kuras mērķis ir kopīgi pilnveidot un modernizēt studējošo kopmītnes labākas dzīves kvalitātes nodrošināšanai.

 

Vienošanās paredz dienesta viesnīcu istabu un koplietošanas telpu remontu, iedvešot jaunu elpu studējošo dzīvesvietā un radot mūsdienīgu vidi, kurā iespējams veiksmīgāk apgūt studiju vielu. Vienošanās ietvaros tiks veikta arī finanšu optimizācija, kas veicinās godprātīgu un lietderīgu no īrniekiem iegūto līdzekļu tēriņu.

 

Remonta rezultātā daudzas trīsvietīgās istabas pārtaps par divvietīgajām vai vienvietīgajām, ņemot vērā, ka tieši šāda tipa istabas ir ļoti pieprasītas un pašlaik pat veidojas rindas uz to iegūšanu vai pārvākšanos uz tādām. Lai gan šāda tipa istabas sanāk dārgākas nekā trīsvietīgās, tomēr tās būs ne tikai kvalitatīvākās, bet arī piedāvātajā komforta līmenī tās būs vienas no lētākajām īres tirgū. Svarīgi uzsvērt, ka pārmaiņas notiks pakāpeniski un studējošajiem saglabāsies iespēja dzīvot lētākajās trīsvietīgajās istabās. 

 

Pateicoties panāktai savstarpējai vienošanās, LU vadība un studējošie kopīgi darbosies ne tikai pie esošo dienesta viesnīcu uzlabošanas, bet sadabosies arī kopīgi, plānojot dienesta viesnīcas projektu LU Akadēmiskājā centrā, veidojot to par modernu un uz ilgtspēju vērstu studējošo mitekli.