No kreisās: Marģers Počs (LU Infrastruktūras departamenta direktors), Deniss Celuiko (LU Studentu padomes valdes priekšsēdētajs), prof. Indriķis Muižnieks (LU rektors), Rolands Parasigs-Parasiņš (LU Infrastruktūras departamenta vadošais eksperts), Roberts Rostoks (LU Studentu padomes valdes loceklis) 

Foto: Toms Grīnbergs, LU KID

 

Vakar, 5. oktobrī, Latvijas Universitātes (turpmāk - LU) rektors profesors Indriķis Muižnieks un LU Studentu padomes (turpmāk - LU SP) priekšsēdētajs Deniss Celuiko parakstīja vienošanos par LU studentu dienesta viesnīcu attīstību, kuras mērķis ir kopīgi pilnveidot un modernizēt studējošo kopmītnes labākas dzīves kvalitātes nodrošināšanai.

 

Vienošanās paredz dienesta viesnīcu istabu un koplietošanas telpu remontu, iedvešot jaunu elpu studējošo dzīvesvietā un radot mūsdienīgu vidi, kurā iespējams veiksmīgāk apgūt studiju vielu. Vienošanās ietvaros tiks veikta arī finanšu optimizācija, kas veicinās godprātīgu un lietderīgu no īrniekiem iegūto līdzekļu tēriņu.

 

Remonta rezultātā daudzas trīsvietīgās istabiņas pārtaps par divvietīgajām vai vienvietīgajām, ņemot vērā, ka tieši šāda tipa istabiņas ir ļoti pieprasītas un pašlaik pat veidojas rindas uz to iegūšanu vai pārvākšanos uz tādām. Lai gan šāda tipa istabiņas sanāk dārgākas nekā trīsvietīgās, tomēr tās būs ne tikai kvalitatīvākās, bet arī piedāvātajā komforta līmenī tās būs vienas no lētākajām īres tirgū. Svarīgi uzsvērt, ka pārmaiņas notiks pakāpeniski un studējošajiem saglabāsies iespēja dzīvot lētākajās trīsvietīgajās istabiņās. Svarīgi ir pieminēt, ka neremontētajās istabiņās LU studējošajiem no Eiropas ekonomiskās zonas īres maksa paliek nemainīga.

 

LU vadība un studējošie kopīgi darbosies ne tikai pie esošo dienesta viesnīcu uzlabošanas, bet sadabosies arī kopīgi, plānojot dienesta viesnīcas projektu LU Akadēmiskājā centrā, veidojot to par modernu un uz ilgtspēju vērstu studējošo mitekli.

 

Šī nav pirmā vienošanās ko LU Studentu padome un LU ir slēguši savā starpā. 2015. gadā tika slēgta pirmā vienošanās par studiju modernizāciju, kuras mērķis ir kopīgi darboties studiju kvalitātes uzlabošanā un studencentrētas izglītības attīstībā, šī vienošanās arī tika veiksmīgi pagarināta 2019. gadā. Tagad vienošanās par LU studējošo dienesta viesnīcu attīstību ir pirmais solis arī kopīgai sociālās jomas izaicinājuma pārvarēšanai. 

 

Pirmās atjaunotās istabas tiks nodotas īrei jau tuvāko nedēļu laikā. 

Vairāk informācijas par tām esošie īrnieki saņems savos e-pastos.

 

 

Dalīties