Lai veicinātu jauno studentu iekļaušanos Universitātes studentu dzīvē, Latvijas Universitātes Studentu padome un LU Studentu serviss aicina pieteikties LU mentoru programmai, lai iedrošinātu vecāko kursu studentus kļūt par jauno studentu ceļabiedriem, sperot pirmos soļus universitātes dzīvē.

Mentoru galvenais uzdevums ir uzturēt neformālu komunikāciju ar jauno studentu un palīdzēt orientēties studiju ikdienas jautājumos un neapjukt problēmsituācijās visa studiju gada laikā. Mentori iepazīstina un parāda svarīgākās lietas Universitātes dzīvē - fakultātes telpas, galvenos noteikumus, LUIS un e-studijas, pašpārvalžu sistēmu. Kā arī pats galvenais – students tiek iepazīstināts ar aizraujošo studiju vidi. Mentori ar saviem pirmkursniekiem iepazīsies jau pirmajās studiju dienās.

Mentora statuss garantēs iespēju:

  • apgūt mentora prasmes, palīdzot līdz pat pieciem pirmkursniekiem iesaistīties Universitātes dzīvē;
  • stiprināt savu sociālo loku, veidojot saikni ar citu kursu studentiem;
  • motivēt jaunos studentus iesaistītes LU dzīvē un izmantot universitātes atbalsta pasākumus;
  • palīdzēt jaunpienācējiem plānot savu karjeru un studijas, pašam attīstot arī savas laika plānošanas prasmes.

Papildu iepriekš minētajam, mentoriem ir arī iespēja:

  • apgūt C daļas kursu “Vienaudžu mentora darba psiholoģiskie aspekti” 2KP apmērā;
  • iegūt klausītāja statusa uz jebkuru LU studiju kursu 4KP apmērā (par labi pildītiem mentora pienākumiem pirmajā semestrī).

Lai pieteiktos kļūt par mentoru kādam no pirmā kursa studentiem, aicinām aizpildīt anketu mentors.lu.lv, kā arī jautājumu gadījumā iespējams sazināties ar mentoru programmas koordinatori Rebeku Evitu Dilbo (rebeka.dilbo@lusp.lv)

Jautājumu un neskaidrību gadījumā raksti eva.kirsteine@lusp.lv