Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Atskats uz LU jauno studentu svētkiem "Aristotelis"

17.09.2018.

Kā jau ik gadu, septembra pirmajā svētdienā pirms studiju sākuma norisinājās studentu lielākie svētki “Aristotelis”. Šogad lielā Latvijas Universitātes saime svinēja svētkus 2. septembrī. Kā jau tas ir ierasts - svētki sākās Doma laukumā, taču ar iespaidīgiem koncertiem un studentu zvērestu tas noslēdzās Alma Mater, galvenajā LU ēkā.

Ar visdažādākajiem saukļiem - gan tādiem, kas nav mainījušies jau gadiem, gan pavisam jauniem - visas 13 LU fakultātes sapulcējās uz “Aristoteļa” oficiālo un svinīgo brīdi Doma laukumā. Par oficiālās daļas muzikālo pavadījumu un atmosfēru rūpējās LU Pūtēju orķestris un LU Fizikas, matemātikas un optometrijas jauktais koris “Aura”, kā arī RTU Pūtēju orķestris.

Šie svētki iesākās ar fakultāšu karogu skrējienu. Studenti īpaši gavilēja, kad uz svētku skatuves uzsauca visu fakultāšu dekānus, prorektorus, Senāta priekšsēdētāju Māri Kļaviņu, LU rektoru Indriķi Muižnieku un LU Studentu padomes priekšsēdētāju.

Protams, šādos svētkos nevar iztikt bez paša Aristoteļa, kurš rosināja studentus būt drosmīgiem un tiekties pēc savām zināšanām. Kā arī LU Studentu padomes priekšsēdētāja Signe Skutele jaunos studentus sagatavoja viņu ceļam studentu gaitās, sakot, ka dzīve universitātē noteikti nebūs tāda, kāda tā bija vidusskolas gados, taču tas noteikti būs viens no labākajiem laikiem viņu dzīve, kā arī vienoja fakultātes kopīgā saukļu uzsaukšanā.

Kā jau tas notiek ik gadu, uz skatuves Doma laukumā ar pacilājošu un pozitīvu uzrunu studentus sveica arī kāds pirmkursnieks. Šogad studentus uzrunāja Sociālo zinātņu fakultātes studente Aleksandra Moskaļenko.

Beidzoties “Aristoteļa” svinīgajai daļai Doma laukumā, visi studenti devās kopīgā gājienā, lai noliktu ziedus pie Brīvības pieminekļa un pēc tā dotos uz pasākuma neoficiālo daļu LU galvenajā ēkā, lai pavadītu nakti ar saviem kursabiedriem un jauniegūtajiem draugiem, un sagaidītu rīta gaismu un pat savas pirmās lekcijas.

Visas nakts garumā studentus uz divām skatuvēm priecēja dažādi Latvijā pazīstami mākslinieki. Uz lielās skatuves publiku iekustināja tādi mākslinieki kā ansis, “Labvēlīgais tips”, “Cellar Cat”, “Gapoljeri” un “Pienvedēja piedzīvojumi”, kā arī uz mazās skatuves spēlēja un priecēja publiku grupa “Audiokvartāls”, “Guys on the Red Carpet” un “NeimoM”. Tieši pusnaktī LU Lielajā aulā jaunie studenti uz ceļiem svinīgi deva zvērestu, ka vienmēr apmeklēs visas savas lekcijas, vecākiem vienmēr teiks, ka ir paēduši un viņiem Universitātē nekādu parādu nav; par to, ka līdz absolvēšanai nekāps pa LU vidējām kāpnēm; ka parāds bibliotēkā nekad nepārsniegs 10 eiro, kā arī godās un cienīs savu Alma Mater - savu Latvijas Universitāti.

Bildes no pasākuma ir iespējams atrast šeit

Foto: Oskars Valtenbergs, Pēteris Alunāns, Anete Zatirka un Andra Annemarija Krūmiņa.