Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
LU SP IKGADĒJIE PROJEKTI
Pēdējās izmaiņas veiktas:
02.05.2018.

LU SP Kultūras un sporta virziens veido ne tikai jaunus, bet arī ikgadējus LU piederību veicinošus pasākumus. Lai piedalītos pasākumu organizēšanā, studentam nav obligāti jābūt LU SP vai FSP biedram, tomēr pieredze pasākumu veidošanā noteikti palīdzēs, lielākajiem pasākumiem, piemēram "Aristotelis" palīgi tiek piesaistīti katru gadu un palīgu meklēšana izsludināta sociālajos tīklos. 

1. Studentu svētki "Aristotelis"

Latvijas Universitātes (LU) jauno studentu svētki “Aristotelis” – pasākums, ar kuru savas studiju gaitas iesāk ikkatrs LU students. Katru gadu pasākums norisinās septembra mēneša pirmajā svētdienā, tieši pirms pirmās studiju dienas jaunajā studiju gadā. 
 “Aristotelis” savas gaitas sāk Doma laukumā, kur svinīgas uzrunas, dziesmas un LU orķestris iesilda studentus pirms lielā gājiena, kura laikā ar patriotiskiem saukļiem, plakātiem un citām izdarībām studenti parāda, ka pieder savai fakultātei un visai Latvijas Universitātei.
Svinīgajā daļā Doma laukumā Latvijas Universitātes studentus sveikuši gan Latvijas Valsts prezidenti – Vaira Vīķe-Freiberga un Valdis Zatlers, gan Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministri – Kārlis Šadurskis, Ina Druviete, Baiba Rivža, Tatjana Koķe, Mārīte Seile, kā arī Rīgas mēri – Jānis Birks un Nils Ušakovs.

"Aristoteļa" otrā daļa - svētku gājiens sākas Doma laukumā un skaļu ovāciju pavadīts virzās cauri Vecrīgai, līdz Alma Mater Raiņa bulvārī. Pēc gājiena galvenajā LU ēkā studentus līdz pat lekciju rītam priecē Latvijā atzīti un mīlēti mūziķi. 

Jaunajiem studentiem acis jātur vaļā arī pirms paša Aristoteļa, jo kurš gan gribētu palaist garām Pirmsaristoteļus, kas tiek rīkoti katrā fakultātē atsevišķi. Pirmsaristoteļus rīko LU fakultāšu studentu pašpārvaldes jauno studentu satuvināšanai, kuru laikā ar dažādām spēlēm un konkursiem visi studējošie tiek sagatavoti Aristotelim un vēlāk kopīgi dodas uz Doma laukumu.

Vairāk par "Aristoteli": www.aristotelis.lv

2. LU Studentu sporta spēles

LU SP Sporta spēles tradicionāli ir viens no gada notikumiem Universitātes sporta vidē. Pavasara izskaņā Sporta spēles pulcē aktīvākos, lai pirms vasaras brīvsoļa iestāšanās pavadītu laiku kopā ar kursabiedriem, draugiem no LU un citām Latvijas augstskolām, pasniedzējiem. Sporta spēles kā tradīcija iedibinātas 2003.gadā, lai tieši pirms vasaras sesijas sākuma jūnijā popularizētu veselīgu un aktīvu dzīves veidu. Sporta spēles ne tikai vieno, bet arī veicina komandas garu un veselīgu konkurenci. Interesenti aicināti veidot komandas 14 - 20 cilvēku sastāvā. Aktīva dzīvesveida veicināšanai komandām tiek piedāvāts izpausties plašā sportaveidu klāstā: volejbolā, futbolā, strītbolā, peintbolā, tautas bumbā, frisbijā, tenisā, kā arī virves vilkšanā, netradicionālās stafetēs, armreslingā un citos individuālajos izturības, spēka un veiklības uzdevumos. Sportisku sacensības garu uztur dīdžejs visu spēļu garumā! Sporta spēļu dalībniekiem tiek nodrošināta vieta telšu pilsētiņu, ēdināšanas iespējas. kā arī medpersonāla pieejamība. Uzvarētāju komandas tiks priecētas ne vien ar spožiem kausiem un medaļām, bet arīdzan garšīgām un vērtīgām balvām no spēļu atbalstītājiem.

Spēļu jaunumiem vari sekot līdzi: www.facebook.com/sportaspeles

3. LU Studentu padomes "Gada balva"

Katru gadu Latvijas Universitātes Studentu padomes biedri, aktīvisti, vecbiedri, kā arī Latvijas Universitātes studenti, absolventi, pasniedzēji, darbinieki un atbilstītāji pulcējas LU SP Gada balvas ceremonijā, lai kopīgi atminētos gada lielākos notikumus Latvijas Universitātes studentu dzīvē. Gada balvā tiek apbalvoti tie, kas ir uzrīkojuši to vienu vislabāko pasākumu, darbojušies tai vienā vislabākajā fakultātes studentu pašpārvaldē vai, vienā gadījumā, sarūpējuši vislielāko neveiklību, kuru bija tik izcili neveiksmīga, ka neatliek nekas cits, kā vien apbalvot.

Kas saņems balvas? Ja esi LU students vai darbinieks, to tu vari izlemt pats vai kopā ar saviem kolēģiem un pieteikt savu kandidātu kādā no 13 nominācijām, katru gadu nominācijas un elektroniskās pieteikumu anketas tiek publicētas www.lu.lv/gadabalva

4. Rudens talka

Rudens Rīgu un pārējo Latviju izrotā dažādās krāsās, tad tā ir zīme, ka tuvojas talka, kas ik gadu norisinās LU Botāniskajā dārzā! Pulcēšanās LU Botāniskajā dārzā, Kandavas ielā 2, parasti sākās 11:00, lai jau pēc rīta tējas un pāris sasildīšanās aktivitātēm varētu sākt sakopšanas darbus. Lielākoties trīs stundu laikā talciniekiem izdodas sagatavot LU Botānisko dārzu ziemas sezonai, vai pavasarī - vasaras sākumam. 

Kā jau zināms, tad patīkamo ar lietderīgo apvienot ir diezgan vienkārši un jautri, tāpēc studējošie līdzi ir aicināti ņemt draugus, lai izkustētos svaigā gaisā, atpūstos no ikdienas studiju dzīves un pavadītu laiku kopā ar citiem LU studentiem. Pēc sūrās talkošanas darītājus Padome atalgo ar garšīgu pikniku!

LU SP un Botāniskais dārzs talkās nodrošina: darba rīkus, cimdus un maisus, tēju, pikniku un foršu emociju gūšanu.

Rudens un pavasara talkas atšķirībā no citiem pasākumiem realizē LU SP Socālais virziens. 

5. "No Simtgades uz Simtgadi"

Latvijas Universitātes Studentu padome šogad palīdzēs organizēt arī mūsu valsts dzimšanas dienu!

Ko stāsta pagātnes notikumi un kā tie sasaucas mūsdienu skatījumā? Simts gadi, viena valsts un bezgalīgas pārdomas. Valsts simtgades gadadienā pašā galvaspilsētas centrā tiks dota iespēja piedzīvot interpretāciju daudzveidību par tautas garu un kultūras vērtībām. Izdevība piedzīvot pasākumu programmu tiks dota gan ģimenēm ar bērniem, gan jauniešiem, gan senioriem, jo katra vecuma mērķauditorija spēs atrast sev tīkamu nodarbi - vai nu tas būtu izkalt īpašo simtgades piemiņas lietu kalēja darbnīcā "Kalējs kala debesīs", izgaršot Latvijas saldumu pasauli darbnīcā "Sūrums ārā, saldums iekšā", piedalīties dzejas un prozas konkursā "Nākotnes atmiņas" vai klausīties muzikālajā vakara daļā uzreiz pēc uguņošanas. Pasākums tiks sadalīts divās hronoloģiskās daļās - dienas, kurā norisināsies ne tikai simtgadei īpaši veidotās darbnīcas, bet tiks dota iespēja interaktīvi sadarboties ar tehnoloģijām jeb hologrammu, un vakara, kurā tautā pazīstami mūziķi un mūzikas grupas sniegs savu devumu, lai godam ievestu Latviju nākošajā dzīves posmā. Pasākuma dienas un vakara daļu galvenās vadlīnijas ir atcerēties valsts, kultūras un garīgo vērtību kopumu, izjust vērtīgo kopības sajūtu, ko veido katrs apmeklētājs, katrs tautietis, kurš dod savu artavu pasākuma veidošanā. Visu pasākumu caurvīs patriotiskas noskaņas, patīkama, nepiespiesta gaisotne un patiesa svētku sajūta, jo kā teicis Latvijas valsts pirmais prezidents Jānis Čakste pirms teju simts gadiem:„…ja reiz rīko, tad jārīko skaisti…”.

6. LU SP Motivācijas seminārs

Latvijas Universitātes Studentu padomes (LU SP) nesēž rokas klēpī salikusi un vienmēr domā par jaunām iespējām, kā izglītot studentus un interesentus par darbu un iespējām studentijā. Tieši tāpēc rudenī notiks pirmais LU SP Motivācijas seminārs*. Semināra galvenais mērķis ​ir iepazīstināt pirmā kursa studentus ar pašpārvalžu (SP) sistēmu, LU SP iespējām un motivēt viņus darbam tālāk. Svarīgi, lai pēc semināra dalībnieki daudz labāk saprot kā notiek darbs SP, ir pirmās iemaņas un ir vēlme darboties SP un arī LU SP. ​Plānots, ka šajā semināra piedalīsies līdz 50 studentiem no visām 13 fakultātēm un tas notiks oktobra sākumā. Organizatori parūpēsies par to, lai būtu dažādas lekcijas un aktivitātes, kas saliedē, iemāca un motivē darīt vairāk!


* - Semināra nosaukums var tikt mainīts.